Platan SIP trunk

Platan SIP trunk można porównać do wielopasmowej drogi, której szerokość należy tak dobrać, aby zapewniała obsługę planowanego ruchu – w tym wypadku nie drogowego, ale telefonicznego.

Czym jest usługa SIP trunk, jakie ma zalety, na co warto zwracać uwagę przy wyborze operatora i samych usług? Przybliżamy te zagadnienia na blogu.

 

autostrada-voip-main-960-700

Jak skonfigurować SIP trunk

Usługi Platan SIP trunk należy odpowiednio skonfigurować. Podpowiadamy, jak w systemach PBX Platan skonfigurować zarówno usługi Platan VoIP, jak i innych operatorów.

konfiguracja-sip-trunk-960-700

Czym zajmuje się Platan VoIP?

Platan VoIP to usługi wielokanałowego łącza Platan SIP trunk do biznesowej komunikacji głosowej. Wykorzystuje ono technologię VoIP (Voice over IP), czyli przesyłania głosu za pośrednictwem internetu. Telefonia internetowa jest atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów biznesowych i instytucjonalnych. 

Rosnąca przepustowość sieci i powszechna dostępność internetu pozwalają korzystać z wielokanałowej telefonii praktycznie w każdej lokalizacji. Usługa Platan SIP trunk zastępuje tradycyjne linie od operatorów, a funkcjonalnie przypomina cyfrowe łącza telefoniczne typu ISDN PRA (30B+D) i BRA (2B+D). Wymaga zastosowania centrali telefonicznej PBX. Można przenieść dotychczasowe numery stacjonarne, tak by zmiana użytkowanego łącza na usługę SIP trunk nie powodowała zmiany numeracji. 

Dla jak najwyższej jakości połączeń i zachowania ciągłości świadczenia usług stworzyliśmy platformę komunikacyjną umieszczoną na redundantnych serwerach. Zapewniamy niezawodne łącze od platformy do sieci internet. Po stronie klienta pozostaje zapewnienie sobie stabilnego dostępu do internetu, który będzie wykorzystywany również do telefonii internetowej.

Obsługa intensywnego ruchu

Obsługa intensywnego ruchu

Platan VoIP wspiera obsługę wielu jednoczesnych połączeń i nie wymaga łącza szerokopasmowego. Atrakcyjne ceny, darmowe rozmowy w sieci Platan.

Modułowość i elastyczność

Dopasowanie do potrzeb

Przejrzysty, uproszczony cennik. Swoboda wyboru wielkości łącza, pakietów minut, usług dodatkowych, strefy numeracyjnej oraz czasu trwania umowy.

Błyskawiczna realizacja

Błyskawiczne uruchomienie

Usługi VoIP uruchamiamy nawet kolejnego dnia roboczego po podpisaniu umowy. Bezpłatnie przenosimy używane do tej pory numery od innych operatorów.

System PBX w abonamencie

System w abonamencie

Dowolny model centrali telefonicznej PBX, wyposażenie, telefony i oprogramowanie wraz z usługami VoIP – cały system w jednym abonamencie.

Nasze usługi

Platan SIP trunk

Wielokanałowe łącze Platan SIP trunk kieruje ruch przychodzący do centrali telefonicznej, aby poprzez nią mógł trafiać do szerszej grupy pracowników. Platan SIP trunk obsługuje również ruch wychodzący, czyli połączenia wykonywane przez użytkowników centrali.

Zróżnicowane abonamenty, szeroki wybór pakietów minut, usługi dodane, nowe lub dodatkowe numery z dowolnej strefy numeracyjnej. Darmowe przeniesienie dotychczasowych numerów i bezpłatne połączenia w sieci Platan, np. między oddziałami firmy lub jednostkami samorządowymi. Atrakcyjne ceny połączeń do sieci krajowych i zagranicznych.

Usługę VoIP można zakupić do dowolnej posiadanej centrali telefonicznej, która umożliwia korzystanie z SIP trunk. Wsparcie i pomoc w dopasowaniu usługi, a także w dokonaniu ewentualnych zmian w konfiguracji centrali zapewniają nasi Partnerzy i Integratorzy VoIP w całym kraju.

Tworzymy połączenia - usługi Platan VoIP
Rozmawiaj swobodnie

Cały system w abonamencie

Planujesz zakup systemu telekomunikacyjnego, który będzie obejmował nie tylko usługi VoIP, ale i centralę telefoniczną? Jeśli nie chcesz od razu ponosić kosztu całej inwestycji, przychodzimy z pomocą. Wybierz system odpowiadający Twoim potrzebom: centralę z dowolnym wyposażeniem, wraz z telefonami i potrzebnym oprogramowaniem. Dopasuj odpowiedni pakiet usług VoIP

Przy podpisaniu umowy zapłacisz jedynie ułamek ceny sprzętu, zapewnimy też jego prawidłową instalację. Pozostałą kwotę zapłacisz wygodnie w comiesięcznym abonamencie. Po spłaceniu ostatniej części kwoty system przechodzi na Twoją własność, a abonament będzie obejmował już tylko usługi VoIP.

Nie wiesz, jaki system PBX wybrać do usług VoIP? Pomogą firmy oferujące zarówno usługi Platan VoIP, jak i centrale naszej produkcji. Partnerzy i Integratorzy VoIP doradzą najlepsze rozwiązanie, zainstalują i zaprogramują taki system oraz przeszkolą z jego użytkowania.

Cały system PBX w abonamencie usług VoIP
Do abonamentu dodaj system PBX
voip
Platan SIP trunk z pakietem minut

Platan SIP trunk z pakietem minut

Sprawdź pakiet
voip
Platan SIP trunk bez pakietu minut

Platan SIP trunk bez pakietu minut

Sprawdź pakiet

Dowiedz się więcej

Jak skonfigurować SIP trunk w serwerach Platan?

25.10.2017

Jak skonfigurować SIP trunk w serwerach Platan?

Jak skonfigurować SIP trunk w centralach Prima oraz serwerach PBX Proxima i Libra dla operatorów Platan, Netia i UPC – dla kont z rejestracją i bez.

VoIP, SIP trunk, Libra, Proxima, Prima

Przejdź
VoIP
Usługa SIP trunk – co to jest i czy warto?

05.10.2017

Usługa SIP trunk – co to jest i czy warto?

Czym jest usługa SIP trunk, jakie ma zalety i wady oraz kiedy warto z niej skorzystać? Co brać pod uwagę przy wyborze oferty i dostawcy oraz jak optymalnie dobrać wielkość SIP trunka do potrzeb danej firmy?

Przejdź
VoIP
Brak rejestracji VoIP – jak zdiagnozować przyczynę?

13.07.2017

Brak rejestracji VoIP – jak zdiagnozować przyczynę?

Jak zdiagnozować przyczynę braku rejestracji konta VoIP w serwerze Proxima lub Libra? Jak czytać logi z programu Wireshark do diagnostyki VoIP?

VoIP

Przejdź
VoIP
Zobacz wszystkie

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, jakie usługi VoIP wybrać? Chcesz skorzystać z centrali w abonamencie? Zadzwoń, napisz do nas – doradzimy, wyjaśnimy, pomożemy. Skorzystaj z pomocy integratorów VoIP blisko swojej lokalizacji – odwiedzą Twoją siedzibę, zaproponują najlepsze rozwiązanie, odpowiednio skonfigurują centralę do usług Platan VoIP.

Punkty sprzedaży

Punkty sprzedaży

Znajdź integratora VoIP w pobliżu swojej lokalizacji

Gdzie kupić?