Platan.pl / Centrale / Oprogramowanie / Platan Contacts

Platan Contacts

Platan Contacts – uniwersalna książka telefoniczna

Platan Contacts to globalna książka telefoniczna wykorzystująca protokół LDAP (Lightweight Directory Access Protocol). Pozwala on na dostęp do informacji i ich aktualizację w katalogach poprzez sieć TCP/IP. 

Platan Contacts powstała z myślą o użytkownikach serwerów PBX Proxima i Libra, telefonów IP, systemowych i analogowych, oprogramowania Platan Call Monitor wspierającego odbieranie połączeń i Agent 003 obsługującego rozmowy nagrane w systemach Platan. 

Gromadzi w jednym miejscu wszystkie niezbędne dla firmy dane kontaktowe – obsłuży nawet 200 tys. kontaktów. Dostępne będą z dowolnego stanowiska użytkownika w sieci. Instalowana na niezależnym Serwerze Aplikacji Platan, co zapewnia niezawodność jej działania.

 

Platan Contacts - książka LDAP w serwerach Platan

Co zyskujesz dzięki Platan Contacts

1

Kontakty dla każdego

Globalna książka, która pomieści wszystkie potrzebne kontakty dla praktycznie dowolnej liczby użytkowników. Różny dostęp do edycji książki.

2

Zdalna i niezależna

Książka preinstalowana na Serwerze Aplikacji Platan, gotowa do pracy. Dostępna przez sieć z dowolnego miejsca, niezależna od serwerów PBX i bezpieczna.

3

Integracja

Pozwala na bezpośrednie korzystanie przez urządzenia, telefony IP i aplikacje obsługujące protokół LDAP. Pełny zakres danych teleadresowych.

4

Proste uruchomienie

Do działania Platan Contacts w serwerach PBX wystarczy licencja. Taka sama jak na zewnętrzne książki LDAP. Platan Contacts może zastąpić inne książki w centrali.

Jak działa Platan Contacts

Jak działa Platan Contacts

 • Kontaktami w Platan Contacts (preinstalowanej na Serwerze Aplikacji Platan) zarządza Administrator lub Nadzorca, który łączy się z serwerem przez przeglądarkę internetową i sieć LAN/WAN. 
 • Platan Contacts to książka LDAP, z którą można połączyć się bezpośrednio np. z telefonu IP Platan lub innej aplikacji zewnętrznej obsługującej LDAP. 
 • Z informacji przypisanych w Platan Contacts do numerów telefonów (przede wszystkim imienia, nazwiska, nazwy organizacji) korzystają serwery PBX Proxima i Libra, również zsieciowane w większy system.
 • Serwer PBX Proxima / Libra przekazuje opisy przy przychodzących wywołaniach na podłączone do niej telefony IP, systemowe i analogowe z wyświetlaczami alfanumerycznymi. Dzięki temu użytkownicy telefonów widzą nie tylko numer, ale również – kto do nich dzwoni. Jeśli centrala korzysta z większej liczby książek telefonicznych, w programie ustala się, w jakiej kolejności ma je przeszukiwać i które opisy wyświetlać.
 • Dla osób obsługujących połączenia z pomocą programu Platan Call Monitor aplikacja pobiera opisy do numerów bezpośrednio z książki Platan Contacts. Podobnie program Agent 003, który zarządza rozmowami nagranymi w Proximie lub Librze – dane kontaktowe przypisuje bezpośrednio z Platan Contacts (lub z innych książek centrali). 

 

Role i uprawnienia w Platan Contacts

Platan Contacts (książka typu LDAP) jest preinstalowana na Serwerze Aplikacji Platan. Do jej uruchomienia wystarczy licencja na obsługę książki LDAP przez serwer PBX Proxima lub Libra

 Osoby korzystające z Platan Contacts mają przypisane różne role, z którymi wiążą się odpowiednie uprawnienia:

 • Użytkownik – korzysta z kontaktów w telefonach i aplikacjach. Dane kontaktów są przypisywane także do połączeń telefonicznych obsługiwanych przez serwery PBX Proxima i Libra. Użytkownik może kontakty przeglądać, bez zarządzania nimi.
 • Nadzorca – dostęp użytkownika jest rozszerzony o możliwość edycji kontaktów, importu i eksportu danych (w formacie .csv),
 • Administrator – dostęp nadzorcy jest rozszerzony o możliwość zarządzania kontami użytkowników (można utworzyć do 2 tys. kont użytkowników pełniących dowolne role – bez dodatkowych licencji).

 

uprawnienia-platan-contacts-780-780

Jakie dane można wpisać

W Platan Contacts kontakty mogą zawierać:

 • imię, nazwisko
 • firmę, stanowisko, dział
 • do 5 różnych numerów telefonów wraz z opisem ich typu (praca, dom, komórkowy, inny) 
 • do 5 adresów e-mail
 • do 5 adresów pocztowych zawierających dodatkowo nazwę kraju i województwo, 
 • datę urodzin / innego wydarzenia
 • pole niestandardowe z dowolną etykietą.

Takich kontaktów można stworzyć w Platan Contacts do 200 tysięcy. Można je eksportować lub importować w formacie .csv. 

Serwery PBX Platan pobierają dane kontaktowe z jednego lub dwóch serwerów LDAP / Serwerów Aplikacji Platan. Gdyby była potrzeba rozdzielenia książek, to Proxima i Libra obsłużą drugą książkę Platan Contacts (z drugiego Serwera Aplikacji Platan) lub do 6 książek LDAP zapisanych na zewnętrznym serwerze LDAP. Zakres danych dostępnych z innych serwerów LDAP zależy od ich konfiguracji.

Dodawanie kontaktu w książce Platan Contacts
Platan Contacts – czego potrzebujesz

Czego potrzebujesz

Co jest potrzebne do używania książki Platan Contacts:

 • oprogramowanie Platan Contacts – preinstalowane na Serwerze Aplikacji Platan;
 • sieć IP do zapewnienia wymiany informacji, komputery użytkowników z przeglądarkami internetowymi;

 

Co jeszcze się przyda do Platan Contacts:

 • serwer PBX Libra lub Proxima;
 • licencja w serwerze PBX na dostęp do książki Platan Contacts lub innych książek LDAP (jedna na książkę), obejmuje również oprogramowanie Platan współpracujące z daną centralą Platan;
 • podłączone do centrali telefony korzystające z kontaktów zapisanych w Platan Contacts;
 • Platan Call Monitor, Agent 003 i inne programy korzystające z kontaktów Platan Contacts;
 • darmowy dodatek do przeglądarki Platan Click2Call – pozwalający na wybieranie numerów ze stron internetowych.

 

Testuj za darmo

Jeśli masz już serwer Proxima lub Libra oraz Serwer Aplikacji Platan (np. do celów nagrywania rozmów), przetestuj w nim książkę LDAP Platan Contacts:

 • dla dowolnej liczby osób z rolami Użytkownik / Nadzorca / Administrator,
 • zobacz, jak współpracuje z telefonami, aplikacjami Platan Call Monitor i Agent 003.

przez 30 dni – gratis i bez zobowiązań.

Nawet jeśli nie masz Serwera Aplikacji Platan z książką Platan Contacts, skontaktuj się z nami – także jego możemy udostępnić zdalnie do testów.

Zobacz film „Nie kupuj kota w worku”

 

Czytaj więcej o licencjach tymczasowych
Testuj za darmo przez 30 dni
centrale
Platan Call Monitor

Platan Call Monitor

Sprawdź oprogramowanie
centrale
Platan Agent

Platan Agent

Sprawdź oprogramowanie
centrale
Platan Click2Call

Platan Click2Call

Sprawdź oprogramowanie

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, jaką centralę, urządzenia lub oprogramowanie wybrać? Porozmawiajmy – doradzimy, wyjaśnimy Partnerzy Platan i Autoryzowani Instalatorzy to sieć współpracujących z nami firm. Odwiedzą miejsce planowanej inwestycji, dopasują najlepsze rozwiązanie, zaoferują je w cenach producenta, zainstalują, zaprogramują, przeszkolą użytkowników i będą opiekować się systemem telekomunikacyjnym na miejscu.

Punkty sprzedaży

Punkty sprzedaży

Znajdź instalatora w pobliżu swojej lokalizacji.

Gdzie kupić?