Platan.pl / Aktualności / Premiera serwisu www.platan.pl

Premiera serwisu www.platan.pl

Data publikacji: 17.01.2024 | Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024
Premiera responsywnego serwisu www.platan.pl

Oddajemy Państwu do użytku nowy serwis internetowy pod wspólnym adresem www.platan.pl.

Serwis powstał w celu pełniejszego oddania zakresu działalności, jaką obecnie zajmuje się firma Platan. Skupia w sobie trzy główne działy:

  • Platan Audio – czyli produkcję systemów nagłośnienia (dotychczas prezentowanych w odrębnym serwisie audio.platan.pl);
  • Platan Centrale – czyli tego, z czego Platan jest znany od lat, tj. produkcji central abonenckich wraz z akcesoriami i oprogramowaniem. Do działu central został przeniesiony, funkcjonujący do tej pory osobno, blog Platan - miejsce z dodatkowymi informacjami, poradami i wyjaśnieniami nie tylko dla instalatorów, ale i dla użytkowników central;
  • Platan VoIP – czyli dynamicznie rozwijające się usługi wielokanałowych łączy telefonii internetowej (SIP trunk) dla biznesu i instytucji publicznych. 

Dla ułatwienia orientacji działy zostały rozdzielone kolorystycznie. Dział audio charakteryzuje się granatem, dział central pozostał przy firmowym pomarańczowym, natomiast usługi VoIP wyróżniają się soczystą zielenią. Dodatkowo kafle z produktami otrzymały w narożnikach znaczniki przyporządkowujące je do konkretnych grup.

Strony produktowe zostały przygotowane z myślą o przekazaniu w przyjazny sposób najważniejszych informacji. W dziale central wspierają je także szersze opisy funkcjonalności, którymi charakteryzują się centrale i serwery PBX. 

Szerzej zostały opisane także usługi abonamentowe wielokanałowych łączy Platan SIP trunk, które uzupełniają ofertę systemów telekomunikacyjnych.

Nowym rozwiązaniem i ułatwieniem jest również interaktywna mapa i wyszukiwarka w danych lokalizacjach naszych Partnerów, Autoryzowanych Instalatorów oraz Integratorów VoIP (firmy oferujące usługi Platan SIP trunk).

Istotna zmiana dotyczy strefy serwisowej, która nie jest dostępna w dotychczasowej formie. Obecnie najistotniejsze dla instalatorów pliki (cennik, pliki instalacyjne, instrukcje instalacji aktualnie sprzedawanych central) przenieśliśmy do SOS - Systemu Obsługi Sprzedaży (obowiązują loginy i hasła z SOS). Niektóre z plików są także dostępne bez logowania w zakładce Pliki do pobrania dla poszczególnych produktów. Jeśli potrzebne będą pliki archiwalne lub dostęp do SOS, prosimy o kontakt z Opiekunami Regionów.

Mamy nadzieję, że odświeżony, zaktualizowany, nowoczesny i responsywny serwis będzie odpowiadał potrzebom współczesnych użytkowników, poszukujących szybko konkretnych informacji.

 

Platan

Najnowsze aktualności

Zobacz wszystkie
Sieciowanie 2.0 i nowe oprogramowanie serwerów Proxima i Libra

13.05.2024

Sieciowanie 2.0 i nowe oprogramowanie serwerów Proxima i Libra

Sieciowanie 2.0, usprawnienie algorytmów kolejkowania, autoprovisioning telefonów Snom i Gigaset czy poczta głosowa w jęz. ukraińskim to tylko niektóre nowości w oprogramowaniu serwerów Proxima i Libra [ver. 2.24]

Przeczytaj
Uniwersalny słupek SOS

23.04.2024

Uniwersalny słupek SOS

Moduł interkomowy INT-PNL, potocznie znany jako słupek SOS, to urządzenie wykonawcze Systemu Przywoławczo-Alarmowego, stworzone zgodnie z wytycznymi IPI-4.

Przeczytaj
Platan SPE jednoparowy Ethernet z PoE

02.04.2024

Platan SPE jednoparowy Ethernet z PoE

Wprowadzamy do oferty uniwersalny moduł Platan SPE – jednoparowy Ethernet z PoE. Do podłączania telefonów IP Platan i innych urządzeń IP w standardzie 10Base-T1L.

Przeczytaj
PLA-TMS czujnik ruchu pociągów

27.03.2024

PLA-TMS czujnik ruchu pociągów

Czujnik ruchu pociągów PLA-TMS bezbłędnie identyfikuje pociągi poruszające się po torze przy krawędzi peronu. Uzupełnia ofertę rozwiązań zgodnych z IPI-6.

Przeczytaj
Fundusze UE dla projektu RSA

10.01.2024

Fundusze UE dla projektu RSA

Dnia 29 grudnia 2023 r. podpisaliśmy umowę na dofinansowanie projektu RSA – Rozproszonego Systemu Audio.

Przeczytaj
Prima mini też ma VoIP

31.10.2023

Prima mini też ma VoIP

Centrala Prima mini od 1 listopada 2023 r. też obsługuje VoIP, czyli porty i kanały VoIP oraz konta SIP, w tym Platan SIP trunk.

Przeczytaj
Platanowe czwartki - nowy sezon

06.04.2023

Platanowe czwartki - nowy sezon

Zapraszamy na kolejną serię Platanowych czwartków. To krótkie bezpłatne webinaria skierowane do naszych instalatorów. Omawiamy na nich zagadnienia z konfiguracji central i innych produktów, pokazujemy nowe opcje i możliwości, odpowiadamy na pytania.

Przeczytaj
Telefony IP Platan też po ukraińsku

04.04.2023

Telefony IP Platan też po ukraińsku

Rozszerzamy pulę produktów dostępnych w języku ukraińskim. Po serwerach PBX Proxima i Libra teraz przygotowaliśmy tę wersję językową dla wszystkich telefonów IP Platan.

Przeczytaj
Automatyczne raporty w Platan Call Monitor

24.11.2022

Automatyczne raporty w Platan Call Monitor

Ułatwiamy pracę managerom - w aplikacji Platan Call Monitor pojawiły się automatyczne raporty z połączeń odbieranych przez grupy pracowników (Grupy Wspólnego Wywołania - GWW).

Przeczytaj

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, co wybrać? Zadzwoń, napisz – pokierujemy odpowiednio.

Zapytaj o produkt