Platan.pl / Aktualności / Fundusze UE dla projektu RSA

Fundusze UE dla projektu RSA

Data publikacji: 10.01.2024 | Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024
Platan realizuje projekt RSA - Rozproszonego Systemu Audio | komunikat

Firma Platan sp. z o.o. sp.k. na podstawie umowy podpisanej 29 grudnia 2023 r. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki pt. „RSA – Rozproszony System Audio dla bezpieczeństwa ludności pracujący w środowisku sieci IP”.

 

Opis projektu

Celem projektu RSA jest poszerzenie możliwości systemów monitoringu wizyjnego o analizę danych dźwiękowych oraz o dwukierunkową komunikację audio dla bezpieczeństwa ludności.

Projekt skierowany jest do służb i osób zajmujących się bezpieczeństwem ludzi znajdujących się w obszarze nadzorowanym przez daną instytucję. Pośrednio skierowany jest także do zabezpieczanych przez te służby ludzi, dając im duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu w obszarze działania systemu.

Zadaniem Biura Badań i Rozwoju PLATAN realizującego projekt RSA będzie skonstruowanie urządzeń i stworzenie odpowiedniego oprogramowania, które będą tworzyć spójny system monitoringu dźwiękowego i komunikacji. 

Projekt będzie realizowany do 30 kwietnia 2026 r.

Więcej na temat projektu czytaj na stronie Projekty unijne.

 

#FunduszeUE   #FunduszeEuropejskie

Platan

Najnowsze aktualności

Zobacz wszystkie
Prima mini też ma VoIP

31.10.2023

Prima mini też ma VoIP

Centrala Prima mini od 1 listopada 2023 r. też obsługuje VoIP, czyli porty i kanały VoIP oraz konta SIP, w tym Platan SIP trunk.

Przeczytaj
Platanowe czwartki - nowy sezon

06.04.2023

Platanowe czwartki - nowy sezon

Zapraszamy na kolejną serię Platanowych czwartków. To krótkie bezpłatne webinaria skierowane do naszych instalatorów. Omawiamy na nich zagadnienia z konfiguracji central i innych produktów, pokazujemy nowe opcje i możliwości, odpowiadamy na pytania.

Przeczytaj
Telefony IP Platan też po ukraińsku

04.04.2023

Telefony IP Platan też po ukraińsku

Rozszerzamy pulę produktów dostępnych w języku ukraińskim. Po serwerach PBX Proxima i Libra teraz przygotowaliśmy tę wersję językową dla wszystkich telefonów IP Platan.

Przeczytaj
Automatyczne raporty w Platan Call Monitor

24.11.2022

Automatyczne raporty w Platan Call Monitor

Ułatwiamy pracę managerom - w aplikacji Platan Call Monitor pojawiły się automatyczne raporty z połączeń odbieranych przez grupy pracowników (Grupy Wspólnego Wywołania - GWW).

Przeczytaj
Wracają szkolenia stacjonarne!

13.09.2022

Wracają szkolenia stacjonarne!

W odpowiedzi na ponawiające się zapytania o spotkania na żywo informujemy, że wracamy do szkoleń stacjonarnych, organizowanych w naszej siedzibie w Sopocie.

Przeczytaj
Inne usprawnienia w Proximie i Librze

15.07.2022

Inne usprawnienia w Proximie i Librze

Wersja oprogramowania [ver. 2.22] poza językiem ukraińskim i obsługą zewnętrznych książek LDAP, o których piszemy szerzej w osobnych artykułach, wprowadza też parę innych usprawnień.

Przeczytaj
Platan po ukraińsku

15.07.2022

Platan po ukraińsku

Serwery Proxima i Libra od ver. 2.22 mają interfejs także w ukraińskiej wersji językowej! Ukraińskie są napisy w aparatach systemowych, a wkrótce zostaną dodane komunikaty głosowe w tym języku.

Przeczytaj
Platan Contacts i książki LDAP

15.07.2022

Platan Contacts i książki LDAP

Globalna książka Platan Contacts wykorzystująca protokół LDAP oraz dostęp do książek na zewnętrznych serwerach LDAP to tylko niektóre nowości w oprogramowaniu serwerów Proxima i Libra [ver. 2.22].

Przeczytaj
Platan po SPIN Extra 2022

15.04.2022

Platan po SPIN Extra 2022

W dniach 30-31 marca br. uczestniczyliśmy jako Srebrny Partner w Spotkaniu Projektantów Instalacji Niskoprądowych, które odbyło się w cukrowni Żnin.

Przeczytaj

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, co wybrać? Zadzwoń, napisz – pokierujemy odpowiednio.

Zapytaj o produkt