Praktyki studenckie

Na trójmiejskim rynku pracy istniejemy od ponad 30 lat. Co roku prezentujemy ofertę praktyk studenckich na targach pracy organizowanych przez Politechnikę Gdańską oraz współpracujemy przy projektach grupowych realizowanych z wydziałem ETI PG.

Posiadamy własne biura badań i rozwoju, w których pracują wykwalifikowani inżynierowie projektujący hardware i software. Wielu naszych pracowników to absolwenci kierunków technicznych, głównie Politechniki Gdańskiej i innych trójmiejskich uczelni.

Studentom oferujemy:

Praktyki w zakresie programowania:

 • zdobycie doświadczenia w tworzeniu oprogramowania (Java, C++, C#, Python)
 • zdobycie doświadczenia w tworzeniu aplikacji mobilnych (Android, Windows Phone, Windows CE)
 • zdobycie doświadczenia w tworzeniu architektury systemu

Praktyki w zakresie konstruowania urządzeń elektronicznych:

 • projektowanie i programowanie układów elektronicznych (8051, AVR, ARM)
 • tworzenie płytek drukowanych PCB
 • poznanie najnowszych technologii

Praktyki w zakresie testowania oprogramowania:

 • projektowanie i planowanie testów
 • tworzenie scenariuszy testowych
 • wykrywanie i analizowanie błędów w oprogramowaniu
 • nadzorowanie etapu usuwania błędów
 • raportowanie wyników testów
 • ścisła współpraca z zespołem projektowym
 • generowanie dystrybucji oprogramowania

Standardowo praktyki studenckie są realizowane w naszej firmie od 1 lipca do 30 września i mogą trwać od jednego do trzech miesięcy. Ten czas jest ustalany indywidualnie, zależnie od dyspozycyjności praktykanta i zapotrzebowania naszej firmy.

W trakcie trwania praktyk otrzymujesz konkretne zadanie związane z naszymi potrzebami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które realizujesz pod okiem kierownika projektu lub kierownika biura rozwoju.

Zastanów się, jakie są Twoje plany na przyszłość i na czym najbardziej Ci zależy. Jeśli ważna jest dla Ciebie atmosfera pracy, cenisz sobie samodzielność i elastyczność, chcesz zdobyć cenne umiejętności oraz docelowo – ciekawą i dobrze płatną pracę, zgłoś się do nas. Jesteśmy pewni, że nie będziesz żałował.

Czekamy na Twoją aplikację, w której przedstawisz nam swoje umiejętności, zainteresowania i zasygnalizujesz chęć rozwoju w interesującym Cię kierunku.

Praktyki są bezpłatne, jednak jeśli wykażesz się szczególnymi umiejętnościami lub zrealizujesz konkretny projekt, zaoferujemy Ci wynagrodzenie za odbytą praktykę i/lub możliwość zatrudnienia.

Adres do korespondencji: kadry@platan.pl

Do zgłoszenia na praktyki prosimy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz. U. 2016 poz. 922)".

Dane osobowe przetwarzamy zgodnie z Polityką prywatności.

Termin składania podań: do 1 czerwca br.

Im szybciej prześlesz do nas swoje zgłoszenie, tym szybciej otrzymasz odpowiedź. I tym większa szansa, że będą jeszcze wolne miejsca.

Rozpoczęcie praktyk: od 1 lipca br. lub w innym terminie po uzgodnieniu.

Nasze strony:

Media społecznościowe:

Platan na Facebooku Platan na LinkedInPlatan na TwitterzePlatanPL na YouTube

 

Firmowy blog:

Blog Platan

 

Systemy audio-video

 

 

 

 

drukuj drukuj

 

Zobacz także