O nas

Platan jest czołowym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych. Kompleksowa oferta firmy pomaga zaspokoić najwyższe wymagania szerokiej grupy odbiorców - począwszy od małych i średnich firm, po duże przedsiębiorstwa, urzędy i instytucje publiczne, służby mundurowe i ratownicze.

Platan dostarcza rozwiązania z zakresu telekomunikacji i łączności radiowej od 1985 roku. Należy do najbardziej innowacyjnych firm tego sektora. Systemy Platana to w całości polska myśl techniczna. W biurach konstrukcyjnych firmy wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzą rozwiązania wykorzystujące najnowsze światowe technologie. Wszystkie produkty są elastycznie dostosowane do potrzeb i oczekiwań rynku.

Uzupełnieniem oferty sprzętowej jest świadczenie usług wielokanałowej łączności głosowej Platan SIP trunk.

Platan oferuje również systemy nagłośnienia, w tym megafonową sieć rozgłoszeniową dla kolei oraz dźwiękowe systemy ostrzegawcze dla obiektów użyteczności publicznej. Więcej informacji w serwisie audio.platan.pl.

Potwierdzeniem spełniania norm jakości jest posiadany Certyfikat Systemu Zarządzania ISO 9001 w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży oraz serwisu urządzeń telekomunikacyjnych.

Platan produkował również Zintegrowane Systemy Powiadamiania digitex, służące do alarmowania, sygnalizowania i zapewnienia łączności dla służb ratowniczych. Znajdują one szerokie zastosowanie w Obronie Cywilnej (m.in. Centrach Zarządzania Kryzysowego - CZK), Straży Pożarnej, Ratownictwie Medycznym, Policji i innych służbach, jak również w powstających Centrach Powiadamiania Ratunkowego (CPR).

W związku z dynamicznym rozwojem pionu Zintegrowanych Systemów Powiadamiania digitex został on przekształcony z dniem 1 lutego 2017 r. w odrębną firmę Digitex Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Więcej informacji na temat systemów digitex w serwisie internetowym: www.digitex.pl.

 

drukuj drukuj