Platan.pl / Aktualności / Sieciowanie 2.0 i nowe oprogramowanie serwerów Proxima i Libra

Sieciowanie 2.0 i nowe oprogramowanie serwerów Proxima i Libra

Data publikacji: 13.05.2024 | Ostatnia aktualizacja: 03.07.2024
Sieciowanie 2.0 nowy firmware serwerów Platan Proxima i Libra

Sieciowanie 2.0, usprawnienie algorytmów kolejkowania, autoprovisioning telefonów Snom i Gigaset czy poczta głosowa w jęz. ukraińskim to tylko niektóre nowości w oprogramowaniu serwerów Proxima i Libra [ver. 2.24]

Od dnia 15 maja 2024 r. obowiązuje ver. 2.24.xx oprogramowania serwerów PBX Proxima i Libra. Wprowadza ono istotne udogodnienia, z których najważniejsze przybliżamy poniżej.

 

Sieciowanie 2.0

Spełniamy oczekiwania klientów korzystających z sieciowania serwerów PBX Proxima i Libra. W funkcjonalności, którą nazwaliśmy sieciowaniem 2.0, wprowadzamy przede wszystkim:

  • do synchronizacji numerów użytkowników w sieciowanych systemach dochodzi możliwość synchronizacji między serwerami PBX także list Grup Wspólnego Wywołania (GWW) czy schematów dzwonienia. Pozwoli to na jeszcze większą integrację telekomunikacyjną użytkowników z kilku lokalizacji: tworzenie międzyoddziałowych GWW, łatwiejsze zarządzanie ruchem telefonicznym;
  • niezależne numery dostępowe (wybiercze) serwerów, które pozwalają na wdzwanienie się do sieciowanego systemu przez użytkownika innego serwera w sieci, z uwzględnieniem odpowiednich klas ruchu i usług tego serwera;
  • możliwość uwzględnienia numeru telefonu z sieciowanego systemu w uprawnieniach linii miejskich, tablicach ACD czy MSN/DDI, co pozwala np. automatycznie przekierowywać połączenia przychodzące do głównej siedziby firmy do zsieciowanego oddziału zlokalizowanego w strefie numeracyjnej dzwoniącego (wykorzystywanie Automatycznej Dystrybucji Ruchu);
  • większą swobodę w przekazywaniu (przycisk FLASH w telefonie) lub przenoszeniu (funkcja TRANSFER w centrali) połączeń do użytkowników innych zsieciowanych systemów;
  • uwzględnienie w sieciowaniu jednostek redundantnych Libry. PBX Server Libra oferuje możliwość zastosowania jednostki redundantnej (zapasowej) w celu zwiększenia pewności podtrzymania ciągłości działania systemu. Teraz taki system z jednostką redundantną będzie mógł brać udział także w sieciowaniu wielu jednostek;

Więcej o sieciowaniu systemów PBX Platan na stronie Sieciowanie.

Sieciowanie 2.0 oraz pozostałe nowości wprowadzone w wersji 2.24 będziemy omawiać podczas najbliższego  webinarium z cyklu Platanowe czwartki, na które zapraszamy 16 maja br. o godz. 10.00.

Zapis webinarium znajduje się na naszym kanale PlatanPL na YouTube (kliknij, aby przejść do nagrania o nowościach w firmware 2.24)

 

Usprawnienia algorytmów kolejkowania

Modyfikujemy algorytmy obliczające na bieżąco przewidywany czas oczekiwania w kolejce na połączenie na podstawie danych z wcześniej realizowanych połączeń. Dzięki temu oczekujący na infolinii będą otrzymywać precyzyjniejszą informację o szacunkowym czasie, po jakim mogą spodziewać się zgłoszenia konsultanta odbierającego połączenia. 

Ponadto dla celów diagnostycznych dodajemy szczegółowe informacje (widoczne w raporcie połączeń modułu Grosik) na temat przyczyn rozłączeń poszczególnych połączeń (np. która strona odłożyła słuchawkę albo kiedy to centrala rozłączyła połączenie).

Więcej o funkcji kolejkowania realizowanej w serwerach Proxima i Libra oraz dostępnych komunikatach na stronie Kolejkowanie połączeń.

 

Autoprovisioning telefonów Snom i Gigaset

Autoprovisioning w serwerach PBX Proxima i Libra polega na automatycznym wysyłaniu ustawień konfiguracyjnych do telefonów IP. Funkcja ta automatyzuje zdalną konfigurację urządzeń i rejestrację telefonów IP w centrali oraz ułatwia nimi zarządzanie.

Autoprovisioning w najszerszym zakresie jest dostępny dla wszystkich modeli telefonów IP Platan, również w wersji jednoparowej z Platan SPE, a także telefonów marki Yealink

Teraz do grona urządzeń dołącza telefon stacjonarny IP Gigaset PRO Maxwell Basic oraz następujące modele telefonów Snom:

  • stacjonarne modele D150, D717, D735, D785
  • systemy IP-DECT M100 SC oraz M900.

Telefony IP Snom były prezentowane na webinarium z serii Platanowe czwartki dnia 23 maja br. Prelegent:em był pan Przemysław Paziewski z firmy Snom. Zapis prezentacji na naszym kanale PlatanPL na YouTube (kliknij, aby przejść do nagrania).

 

Poczta głosowa po ukraińsku

Obsługę Proximy i Libry  w języku ukraińskim uzupełniamy o głosowe komunikaty poczty głosowej w tym języku.

 

Inne poprawki

Ponadto wersja 2.24.xx wprowadza poprawki znanych i zgłaszanych błędów.

 

Platan

Najnowsze aktualności

Zobacz wszystkie
Więcej pokoi w Platan Hotel

02.07.2024

Więcej pokoi w Platan Hotel

Platan Hotel, oprogramowanie hotelowe wbudowane w serwery PBX Proxima i Libra, obsłuży teraz więcej pokoi.

Przeczytaj
Uniwersalny słupek SOS

23.04.2024

Uniwersalny słupek SOS

Moduł interkomowy INT-PNL, potocznie znany jako słupek SOS, to urządzenie wykonawcze Systemu Przywoławczo-Alarmowego, stworzone zgodnie z wytycznymi IPI-4.

Przeczytaj
Platan SPE jednoparowy Ethernet z PoE

02.04.2024

Platan SPE jednoparowy Ethernet z PoE

Wprowadzamy do oferty uniwersalny moduł Platan SPE – jednoparowy Ethernet z PoE. Do podłączania telefonów IP Platan i innych urządzeń IP w standardzie 10Base-T1L.

Przeczytaj
PLA-TMS czujnik ruchu pociągów

27.03.2024

PLA-TMS czujnik ruchu pociągów

Czujnik ruchu pociągów PLA-TMS bezbłędnie identyfikuje pociągi poruszające się po torze przy krawędzi peronu. Uzupełnia ofertę rozwiązań zgodnych z IPI-6.

Przeczytaj
Premiera serwisu www.platan.pl

17.01.2024

Premiera serwisu www.platan.pl

Oddajemy do użytku nowy serwis internetowy www.platan.pl.

Przeczytaj
Fundusze UE dla projektu RSA

10.01.2024

Fundusze UE dla projektu RSA

Dnia 29 grudnia 2023 r. podpisaliśmy umowę na dofinansowanie projektu RSA – Rozproszonego Systemu Audio.

Przeczytaj
Prima mini też ma VoIP

31.10.2023

Prima mini też ma VoIP

Centrala Prima mini od 1 listopada 2023 r. też obsługuje VoIP, czyli porty i kanały VoIP oraz konta SIP, w tym Platan SIP trunk.

Przeczytaj
Platanowe czwartki - nowy sezon

06.04.2023

Platanowe czwartki - nowy sezon

Zapraszamy na kolejną serię Platanowych czwartków. To krótkie bezpłatne webinaria skierowane do naszych instalatorów. Omawiamy na nich zagadnienia z konfiguracji central i innych produktów, pokazujemy nowe opcje i możliwości, odpowiadamy na pytania.

Przeczytaj
Telefony IP Platan też po ukraińsku

04.04.2023

Telefony IP Platan też po ukraińsku

Rozszerzamy pulę produktów dostępnych w języku ukraińskim. Po serwerach PBX Proxima i Libra teraz przygotowaliśmy tę wersję językową dla wszystkich telefonów IP Platan.

Przeczytaj

Skontaktuj się z nami

Nie wiesz, co wybrać? Zadzwoń, napisz – pokierujemy odpowiednio.

Zapytaj o produkt