23-08-2019

Przechwytuj i oddzwaniaj skuteczniej

Smart Callback, nowe rodzaje SMS-ów czy przechwytywanie połączeń w grupie Pickup to zaledwie niektóre nowości w Proximie i Librze.

W najnowszej wersji oprogramowania serwerów Proxima, Proxima plus i Libra wprowadzamy m.in.:

 • Smart Callback, czyli inteligentne oddzwanianie. Funkcja użyteczna w przypadku, kiedy w ruchu wychodzącym prezentujemy się np. numerem ogólnym firmy, a nie bezpośrednim numerem DDI, lub dzwonimy na numery komórkowe przez karty GSM (i taki numer się wyświetla odbiorcom). Jeśli takie połączenie nie zostanie odebrane i adresat będzie chciał oddzwonić, to trafi bezpośrednio do użytkownika wewnętrzego, który do niego dzwonił, zamiast na numer, który mu się wyświetlił. W programie można wybierać czas podtrzymywania trasowania od 30 minut do 24 godzin (Dystrybucja ruchu -> Smart Callback).
 • Grupy Pickup, czyli grupy użytkowników, w których dzwonienie dowolnego użytkownika może być przechwycone przez użytkownika posiadającego uprawnienia do przechwytywania połączeń przychodzących do abonentów należących do takiej grupy. Grupy Pickup mogą składać się z osób należących do różnych Grup Wspólnego Wywołania, a wywołanie przychodzić z dowolnego źródła - bezpośrednio, ze schematu dzwonienia itp. Przechwycenie odbywa się kodem usługi *710. Grupy definiuje się w menu: Abonenci -> Grupy Pickup.
 • Nowe typy wiadomości SMS:
  • typ 1 dotyczy połączeń wychodzących przez kartę GSM. W przypadku nieodebrania takiego połączenia jego adresat (użytkownik spoza centrali) otrzyma od serwera Platan wiadomość SMS z informacją o połączeniu wykonanym przez linię GSM oraz na jaki numer może oddzwonić (DDI lub ogólny plus numer wewnętrzny)

   Szablon wiadomość SMS dla połączeń wychodzących z serwera
   Szablon wiadomości SMS dla połączeń wychodzących z serwera w zależności od typu numeru, z jakiego dzwoniono

  • typ 2 dotyczy połączeń przychodzących nieodebranych przez użytkowników portu zewnętrznego (pod którym mają zdefiniowany numer spoza centrali, np. komórkowy). Jeśli ktoś dzwonił na ich wewnętrzny numer w centrali, to po przekazaniu tego połączenia na komórkę wyświetlać się będzie numer karty GSM w centrali. SMS podaje informację o rzeczywistym numerze dzwoniącego - czy to będzie numer miejski, czy wewnętrzny bezpośredni DDI, czy zwykły wewnętrzny. Domyślny szablon komunikatu można zmodyfikować wg własnych potrzeb:

   Szablon wiadomość SMS dla połączeń przychodzących
   Szablon wiadomość SMS dla połączeń przychochodzących do serwera

  Typy i treść wiadomości SMS można dowolnie definiować w zakładce Ustawienia wspólne -> Ustawienia GSM.
 • Wzmocnienie sygnału GSM - wprowadziliśmy możliwość regulacji siły toru akustycznego dla kart GSM i poszczególnych typów modułów. Serwer wykrywa dostępne typy modułów i proponuje dla nich ustawienia domyślne, które można modyfikować w Uprawnienia linii miejskich -> Dana linia GSM -> Ustawienia szczegółowe -> Wzmocnienie toru akustycznego.
 • Zwiększenie do 500 liczby serwerów PBX obsługiwanych w oprogramowaniu offline Libra PC. Ze względu na pojawiające się zapytania instalatorów, którzy obsługują wiele systemów w całym kraju, zwiększyliśmy do 500 liczbę serwerów obsługiwanych przez program.
 • Inne usprawnienia zwiększające stabilność pracy serwerów PBX oraz poprawki błędów.

Wszystkie powyższe funkcjonalności są dostępne bez dodatkowych opłat.

Można je także obejrzeć w serwerach testowych udostępnionych pod adresami proxima.platan.pl oraz libra.platan.pl  (hasło domyślne: 44444444).

Nowościom w oprogramowaniu i ofercie będą poświęcone najbliższe webinaria we wrześniu br. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a oraz strony Szkolenia internetowe, gdzie będziemy informować o terminach i zapisach. Jest także dostępny grafik szkoleń stacjonarnych planowanych do końca br. - to doskonała okazja, by z nowościami zapoznać się podczas dwudniowych warsztatów.

 

[IP PBX Server Proxima, ver. 2.06.xx]
[PBX Server Libra, ver. 2.06.xx]

Smart Callback w serwerach PBX Platan

 

 

« powrót

drukuj drukuj