06-04-2021

Nowości w Proximie i Librze

Wiadomości SIP czy dynamiczne Grupy Wspólnego Wywołania to tylko wybrane nowości najnowszej wersji oprogramowania serwerów Proxima i Libra [ver. 2.18].

W odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie większej elastyczności Grup Wspólnego Wywołania (GWW) wprowadzamy GWW Plus. To grupa, w której uczestnicy mogą być dynamicznie dodawani do obsługi połączeń w przypadku większego natężenia ruchu. GWW Plus jest też większa, może liczyć do 32 użytkowników (zwykła GWW – 16). GWW Plus są licencjonowane i wchodzą do ogólnego limitu GWW w systemie.

W nowej wersji oprogramowania wprowadzamy także większą elastyczność modyfikacji numeracji międzynarodowej, tak aby można było dodawać różne prefiksy w zależności od długości numeru.

Kolejną ciekawą propozycją są wiadomości SIP – to możliwość wysyłania wiadomości tekstowych nie tylko pomiędzy użytkownikami darmowej aplikacji Platan SIPCommunicator (nowość!), ale i na… telefony IP Platan. Wiadomości SIP są licencjonowane na każdego użytkownika, który będzie z nich korzystać. Pozwalają na szybką komunikację między pracownikami, podobnie jak w Platan CTI, jednak bez konieczności instalowania serwera CTI. Użytkownik może wiadomość otrzymać równocześnie na wyświetlaczu telefonu IP Platan oraz odpowiedzieć na nią… z klawiatury telefonu.

Aplikacja Platan SIPCommunicator natomiast to nasza propozycja wspierająca obsługę połączeń. To darmowy, odpowiednik aplikacji Platan CTI z podstawową funkcją wyświetlania informacji o połączeniach. Może pracować także jako softphone (telefon programowy). Przyda się w pracy zdalnej przy korzystaniu z telefonów komórkowych skonfigurowanych jako porty zewnętrzne w ramach Multi Phone. W razie potrzeby do obsługi firmowych połączeń z domowego biura wystarczą słuchawki i mikrofon.

 

Nową wersję oprogramowania będziemy prezentować podczas webinarium.......

Nowe oprogramowanie do serwerów Proxima i Libra obowiązuje od dnia ..........

 

[PBX Server Libra, ver. 2.18.xx]
[IP PBX Server Proxima, ver. 2.18.xx]
[Platan SIPCommunicator, ver. 1.1.xx]

« powrót

drukuj drukuj