05-05-2021

Nowości w Proximie i Librze

Wiadomości SIP czy dynamiczne Grupy Wspólnego Wywołania to tylko wybrane nowości najnowszej wersji oprogramowania serwerów Proxima i Libra [ver. 2.18].

W odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie większej elastyczności Grup Wspólnego Wywołania (GWW) wprowadzamy GWW Plus. To grupa, w której uczestnicy mogą być dodawani do obsługi połączeń w przypadku większego natężenia ruchu. GWW Plus jest też większa, może liczyć do 32 użytkowników (zwykła GWW – 16). GWW Plus są licencjonowane i wchodzą do ogólnego limitu GWW w systemie.

W nowej wersji oprogramowania wprowadzamy także większą elastyczność modyfikacji numeracji międzynarodowej, tak aby można było dodawać różne prefiksy w zależności od długości numeru.

W usłudze pokoi konferencyjnych zwiększono okres ważności pokoju konferencyjnego wielokrotnego z 31 do 90 dni. Po każdym aktywnym użyciu pokoju konferencyjnego jego okres ważności zostanie uaktualniony i ustawiony na zdeklarowany w konfiguracji czas ważności.

Kolejną ciekawą propozycją są wiadomości SIP, do których zostały już dostosowane serwery Proxima i Libra. To możliwość wysyłania wiadomości tekstowych pomiędzy użytkownikami telefonów IP Platan, a docelowo również w aplikacji wspierającej obsługę połączeń. Wiadomości SIP są licencjonowane na każdego użytkownika, który będzie z nich korzystać. Użytkownik wiadomość otrzymuje na wyświetlaczu telefonu IP Platan (i/lub w aplikacji) oraz może na nią odpowiedzieć… nie tylko w samej aplikacji, ale także z klawiatury telefonu.

Nowości omówimy krótko podczas krótkiego webinarium 18 maja br. o godz. 9.00. Więcej informacji na stronie Szkolenia internetowe.

Nowe oprogramowanie do serwerów Proxima i Libra obowiązuje od dnia 4 maja 2021 r.

 

[PBX Server Libra, ver. 2.18.xx]
[IP PBX Server Proxima, ver. 2.18.xx]

« powrót

drukuj drukuj